Matolcsy: „2021 nehéz év volt. 2022 sem lesz könnyebb, különösen az első fele”
Folytatja a kamatemelést a jegybank – erősítette meg a Magyar Nemzetnek Matolcsy György, aki arról is beszélt, mi várhat a forintra a következő időszakban.
Folytatja a kamatemelést a jegybank – erősítette meg a Magyar Nemzetnek Matolcsy György, aki arról is beszélt, mi várhat a forintra a következő időszakban.
Nem más, mint a járványhelyzet hívta életre a Sendmade-et, az első, hazai arts&crafts tematikájú videó streamingplatformot, ami egyszerre termék és élmény a vásárlónak – és segítség az alkotóknak. Berecz Vandával, a kezdeményezés egyik ötletgazdájával beszélgettünk arról, hogyan változik a dizájnerek szerepe és a vásárlókkal való kapcsolatuk, amellett, hogy beavatott bennünket abba is, hogyan érintette a világjárvány okozta helyzet a hazai kreatív szcénát.
Az energiapiac globális válsága óriási üzletet jelentett a nagy olajkitermelőknek az USA-ban is, ahol visszafogták termelésüket, hogy a maximális nyereséget érhessék el.
A kormány csak 3%-os béremelést ígér, és ezt a pandémia idején keveslik a közkórházakban dolgozó ápolók. 54% döntött a munkabeszüntetés mellett, de a szavazáson nem voltak elegen ahhoz, hogy ebből azonnal sztrájk legyen.
Szeptemberről októberre 4,5 százalékkal drágultak az ipari termelői árak, éves összevetésben a drágulás 18,5 százalékos.
Az ipar gazdasági növekedéshez való hozzájárulása csalódást keltő volt, a szolgáltatások viszont hasítottak, igaz, leginkább az árak emelkedése miatt.
Új helyzetet teremtett a biztosítási piacon a koronavírus-járvány: felértékelődött a biztonság, megnőtt az igény a kockázati biztosításokra, a fertőzöttek számának emelkedésével pedig ismét egyre többen kötnek életbiztosítást. Más országokkal ellentétben a hazai korlátozó intézkedések jelenleg kevésbé szigorúan veszik figyelembe, hogy kik oltottak és oltatlanok, viszont már találhatunk olyan pénzügyi szolgáltatást, ahol ez is befolyásolhatja a biztosítási összeget. A Bank360.hu elemzői a kockázati életbiztosítások koronavírus-járvánnyal kapcsolatos feltételeit foglalták össze.
A virológus szerint nem jelent plusz kockázatot az átjárás.
Több makrogazdasági mutatót tekintve romlott Magyarország állapota 2020-ban, de az Európai Bizottság egyensúlytalanságot nem állapított meg, mélyreható vizsgálatot nem rendelt el.
Az Eurostat adatai szerint a juttatásokra csak két ország szán kevesebbet a GDP-hez viszonyítva.
Az egy évvel korábbinál 6,1 százalékkal volt erősebb a magyar gazdaság teljesítménye idén július és szeptember között, az előző negyedévhez képest pedig 0,7 százalékos volt a növekedés. A végéhez közeledik a válság utáni látványos felpattanás, de 2020 közepe annyira rossz időszak volt, hogy a január-szeptember közötti növekedés még így is 6,8 százalékos.
Lassan enyhül ugyan a járványhelyzet az országban, ám így is 38 ezer a napi esetszám.
Már ami a növekedést illeti.